Ostatní činnost sboru v obci

25. 2. 2010

Pravidelná údržba zásahové techniky, materiálu a budovy zbrojnice
Pravidelné školení velitelů a strojníků, školení a výcvik ostatních členů jednotky, včetně prověřovacích cvičení. Členové sboru každoročně provádí čištění potoka protékajícího středem obce a požární nádrže, která byla našimi předchůdci vystavěna v roce 1969, společně s budovou požární zbrojnice. Tato požární nádrž slouží nejenom pro účely obce, ale je využívána i profesionálními hasiči při rozsáhlejších požárech v blízkém okolí, zejména při požárech poměrně rozsáhlých lesů (chráněné krajinné oblasti Džbán), kterými je naše obec obklopena. V letních měsících slouží nádrž rovněž k možnostem koupání, které je zde pouze na vlastní nebezpečí. Již tradičně SDH pořádá pro své spoluobčany a ostatní veřejnost velice známý a oblíbený Hasičský ples s tombolou, za což je jim odměnou dobrá nálada a hojná účast široké veřejnosti. Mimo své hasičské činnosti si i přes plno práce nachází čas k uspořádání přátelského posezení se svými manželkami / přítelkyněmi, které jim jsou často v jejich dobrovolné činnosti nápomocny, v rámci utužení správného kolektivu a dobré nálady, která neodmyslitelně k této práci patří. Pozornost sboru je rovněž věnována dětem a mládeži v obci, pro které se každoročně na závěr letních prázdnin pořádá a organizuje velice oblíbené a hojně navštěvované „Dětské odpoledne“. Pro děti je zde připraveno velké množství společenských her, soutěží a radovánek o hezké a lákavé ceny. Na závěr je uspořádáno večerní posezení dětí s rodiči, kamarády, hasiči,  spojené s opékáním špekáčků a jiných dobrot na grilu.